مقایسه بین نیسان ایکس تریل و تویوتا راو4


توسط : شبنم ثناگو
1397/03/15
3403 بازدید
Like
11

مقایسه طراحی خارجی
نیسان ایکس تریل
یکی از ویژگی‌های دوست‌داشتنی طراحی نیسان ایکس‌تریل، خطوط بدنه هستند، که به آن ظاهری عضلانی و جسورانه بخشیده‌اند. این خطوط کمک می‌کنند که خودرو کمی بزرگ‌تر از آنچه هست، دیده شود. اما در رانندگی با آن، در می‌یابید که آن‌قدرها هم بزرگ و دست‌پاگیر نیست. در این خودرو تمام المان های یک طراحی صحیح  رعایت شده است .  یکی از ویژگی های مثبت طراحی نیسان ایکس تریل طراحی چراغ های این ماشین است که در القاء حس قدرتمند بودن ماشین کمک بسزایی کرده است.

تویوتا راو4
 تویوتا راو 4 جدید در قسمت جلوی ماشین کاملا حالت اسپرت ، هیجانی و تهاجمی به خود گرفته است که به شدت، چهره جذابی به وجود آورده است و در عین حال هم طرح سپر ها ، چراغ های جلو و جلو پنجره کاملا با یک دیگر هماهنگ هستند . در لیست تغییرات ماشین تویوتا راو 4  اصلاح طرح چراغ و سپر های عقب هم دیده میشود که چهره کسل کننده ماشین را عوض کرده اند و بسیار به روز تر و جذابتر، اکنون نمای عقب تویوتا راو 4 به چشم میاید .

در نتیجه
ایکس‌ تریل از نظر ظاهری کمی رسمی‌تر است و به دلیل خطوط جانبی بدنه و خطوط کاپوت، کمی بزرگتر از آنچه واقعاً هست، به نظر می‌رسد. اما در مقام مقایسه ی این دو خودرو در مقوله ی نمای بیرونی چیزی که واضح و مبرهن است زیبایی و جذابیت بیشتر تویوتا rav4 می باشد، البته این نکته حائز اهمیت است که به این دلیل که نیسان ایکس تریل به تازگی در خیابان های کشور حضور پیدا کرده است، بیشتر توجه شما را جلب کند اما قطعا تویوتا از طراحی بهتری برخوردار است
.
مقایسه طراحی داخلی
نیسان ایکس تریل
با ورود به داخل کابین اتومبیل، شما با یک فضای خوب و قابل قبول روبرو خواهید شد که کیفیت مواد بکار رفته در آن حرف اول را می‌زند، اما در مقابل نه خیلی ساده و خشک طراحی شده است، ونه همچون خودروی شاسی بلند پژو 3008، یک طراحی مدرن و پیشرفته دارد که مخاطبان جوان را طلب کند، به همین دلیل کمپانی خودروسازی نیسان حد وسط را در نظر گرفته و یک طراحی کابین پیشرفته با اِلمان‌های طراحی ساده را در نظر گرفته است تا قابلیت استفاده برای اکثر اقشار جامعه را داشته باشد، بویژه نسخه‌های 7 سرنشین اتومبیل که یک خودروی مناسب برای خانواده‌ها است.

تویوتا راو4
در داخل کابین تویوتا راو 4 تغییرات خاصی مشاهده نمیشود ولی همین طراحی کابین تویوتا راو 4 به شدت با طراحی خارجی هماهنگی دارد و از همه نظر اسپرت و خشن به چشم میاید . تویوتا راو 4 های قدیمی از نظر آپشن و امکانات رفاهی با کمی محدودیت رو به رو بودند اما راو های جدید با اضافه شدن چند آپشن به آنها مانند صندوق عقب برقی و ... ماشین کاملی به نظر میرسد . از نظر کیفیت ساخت و مونتاژ تویوتا راو 4 در سطح عالی قرار دارد و بسیار با کیفیت است ولی یک نکته منفی در کابین تویوتا راو 4 وجود دارد و آن هم این است که در بعضی از قسمت های کابین ماشین متریال در حد و اندازه قیمت ماشین نیست.

در نتیجه
از نظر طراحی داخلی، کیفیت و نوع طراحی دو خودرو تفاوت اساسی ندارد. اما مهمترین نکته‌ای که در کابین ایکس‌ تریل شاهد آن هستید، سقف پانارومیک است که جلوه‌ای متفاوت به کابین می‌بخشد؛ امکانی که در راو۴ خبری از آن نیست و به یک سان‌روف معمولی و البته به صورت آپشنال بسنده شده است.
مقایسه مشخصات فنی
نیسان ایکس تریل
 در سینه نیسان ایکس تریل یک موتور 2.4 لیتری 4 سیلندر  قرار دارد که به ماشین نیرو میبخشد و قابلیت تولید 171 اسب بخار قدرت در 6000 هزار دور و 280 پوند فوت گشتاور را دارا میباشد. شتاب 0 تا 100 کیلومتر نیسان ایکس تریل  همپای رقیب سامورایی خود است و از نظر حداکثر سرعت هم  تا 190 کیلومتر در ساعت میتواند سرعت بگیرد  ظرفیت باک نیسان ایکس تریل 60 لیتر میباشد. مصرف سوخت ترکیبی نیسان ایکس تریل   8.3 لیتر است و استاندارد یورو 6 را دارد که برای این کلاس ماشین مناسب میباشد .

تویوتا راو4
 پیشرانه درون سینه تویوتا راو 4 4 سیلندر با آرایش خطی میباشد که 2494 سی سی حجم دقیق آن است و قابلیت تولید 177 اسب بخار قدرت در دور موتور 6000 دور در دقیقه و 233 نیوتن متر گشتاور را در دور موتور 4100 دور در دقیقه را دارا میباشد .  گیربکس استفاده شده در تویوتا راو 4 2016 هم مانند مدل های قبلی از نوع اتوماتیک 6 سرعته است.  از نظر آلایندگی و مصرف سوخت تویوتا راو 4 بسیار در کلاس خودش مناسب است زیرا در سیکل ترکیبی 100 کیلومتر تنها به 9 لیتر بنزین نیاز دارد که با توجه به وزن ماشین و حجم موتور کاملا رقم خوبی میباشد 

در نتیجه
در زمینه پیشرانه و سیستم انتقال قدرت، به عنوان یک‌خودروی دو دیفرانسیل شهری، برگ برنده در اختیار نیسان ایکس‌ تریل است. نیسان ایکس‌ تریل شاید از نظر توان موتور (۱۷۱ اسب در مقابل ۱۷۷ اسب) در تراز راو۴ باشد. اما گشتاور خروجی موتور نیسان بالاتر است و نسبت به تویوتا در دورهای پایین‌تری در دسترس است. در نتیجه ایکس‌ تریل در دورهای پایین‌تری حرکت می‌کند و طبیعتا مصرف سوخت پایین‌تری دارد. تویوتا راو۴ چهارده درصد سوخت بیشتری مصرف می‌کند، اما حداکثر توان آن تنها ۳٫۵ درصد از ایکس‌ تریل بیشتر است و گشتاور آن نیز از ایکس‌ تریل پایین‌تر است
.
مقایسه ایمنی
نیسان ایکس تریل
یکی از ویژگی‌های برجسته نیسان ایکس تریل خانوادگی، ایمنی بسیار بالای آن میباشدنیسان ایکس تریل از سیستم کنترل پایداری، ۶ کیسه هوا و… بهره می‌برد. اما ایمنی نیسان ایکس تریل  فراتر از این‌هاست. مهم‌ترین تفاوت این خودرو با سایرنیسان‌هایی که تاکنون در ایران دیده‌اید، مجموعه‌ای به نام «سپر ایمنی» است. سپر ایمنی، مجموعه‌ای از سیستم‌ها، سنسورها، هشداردهنده‌ها و عملگرهاست که به‌صورت فعال، ایمنی خودرو را رصد می‌کنند. با حضور این سیستم‌ها، شاید تصادف کردن بانیسان ایکس تریل سخت شود.

تویوتا راو4
تویوتا راو4 مجهز به 6 عدد ، کیسه هوای راننده و سرنشین جلو ، جانبی ، پرده ای و دارای سیستم های امنیتی و حفاظتی و دارای سیستم کلید هوشمند و مجهز به سیستم ضد سرقت همراه با آژیر ، دارای ریموت کنترل و... است.

در نتیجه
هر دو خودرو جزو بهترین و ایمن‌ترین کراس‌اوورهای دنیا هستند و جوایز متعدد ایمنی را از آن خود کرده‌اند. اما از نظر سیستم‌های فعال پیشگیری از تصادف،ایکس‌ تریل ایران یک سروگردن از تویوتا بالاتر است و امکاناتی ارائه می‌کند که تویوتا تنها در نسخه‌های لکسوس در اختیار خریداران گذاشته است. تویوتا راو۴ حتی در نسخه فول‌آپشن نیز این امکانات را به خریداران ارائه نمی‌دهد.
مقایسه تست رانندگی
نیسان ایکس تریل
 سواری نیسان ایکس تریل نرم و خانوادگی است و از آنجایی که عملکرد سیستم تعلیق خوب و هماهنگ با طراحی شاسی  نیسان ایکس تریل است عملکرد نرم پایداری را در عین مانور پذیری بسیار خوب شاهد هستیم .نیسان ایکس تریل سیستم فرمان نرم ، دقیق و هماهنگی دارد و عملکرد خوب نیسان ایکس تریل در انتقال وزن و عبور از دایره پیچ ها را تضمین میکند. نیسان ایکس تریل ماشین با قدرت ایستایی بالاست که از سیستم ترمز  خوب و مطمئنی بهره میبرد که به راننده اطمینان انجام انواع حرکات و مانور ها را میدهد .نیسان ایکس تریل به معنای واقعی خودروی خانواده است. فضای داخلی راحت و گسترده ، صندوق عقب جادار ، پیشرانه قدرتمند و اقتصادی ،گیربکس پیشرفته و هوشمند ، سیستم تعلیق پیشرفته چهار چرخ ، طراحی مستحکم و نوآور شاسی و امکانات رفاهی داخلی همگی ضامن امنیت و آرامش شما در طول سفر خواهند بود.

تویوتا راو4
 با اینکه راو ۴ به اندازه برخی از رقبای سرزنده‌تر خود سواری دینامیکی ندارد اما از نظر راحتی سواری می‌درخشد. سر و صدای سیستم به خوبی سرکوب شده و جاده‌های ناهموار اکثر اوقات نمی‌توانند تأثیر منفی بر کابین بگذارند. با اینکه سر و صدای جاده به خوبی سرکوب شده اما تنظیمات سیستم تعلیق برای راو ۴ مخصوصاً در تریم SE می‌تواند کمی سفت باشد. یکی از نویسندگان خودرویی می‌گوید تویوتا در پیچ‌ها چابک احساس شده و سفت است. این سفتی برای هندلینگ فوق‌العاده است اما روی سواری نرم تأثیر منفی دارد و با توجه به اینکه راو ۴ خودرویی خانوادگی است شاید مشتریان سواری نرم‌تر را در سفرهای طولانی ترجیح دهند.

در نتیجه
تویوتا rav4 شتاب گیری بهتری از نیسان دارد و هنگام سواری با آن لذت رانندگی بیشتری را تجربه خواهید کرد.سیستم تعلیق نیسان ایکس تریل به خوبی از پس دست اندازها برمی آید و عملکرد مناسبی را از خود به نمایش می گذارد که  نرم تر از عملکرد نسبتا اسپرت تویوتا است. هر دو خودرو در زمره کراس اوور های بسیار موفق در بازار جهانی و به خصوص آمریکا قرار می گیرند، راو 4 تا حدودی اسپرت تر به نظر می رسد و از نظر مشخصاتی چون شتاب و هندلینگ عملکردموفق تری دارد جوان پسند تر است.

 


❮ صفحه قبل
صفحه بعد ❯
نظر خود را ارسال کنید