مقایسه بین جک s3 و هایما s5 و ام وی ام x33


توسط : شبنم ثناگو
1396/09/11
10937 بازدید
Like
22

مقایسه طراحی خارجی
جک s3
طراحی S3 پخته تر و اصولی تر شده است. S3 دلنشین و به لطف تمایزش زیبا میباشد . جک S3 در جلوی ماشین چهره در هم رفته ولی جذابی دارد که به لطف طراحی جالب جلو پنجره و استفاده صحیح از خطوط و برجستگی ها، با دیگر قسمت های ماشین طراحی اش هماهنگ از آب در آمده است و به طور کلی به یک ماشین جذاب معرفی شده است.
 
هایما s5
هایما S5 توربو، ظاهر زیبا و هماهنگی  دارد که مسئولین هایما میگویند از کوسه برای طراحی هایما S5 در قسمت جلوی ماشین الهام گرفته اند که فرم طراحی آن تا حدودی شبیه است، اما هایما S5 توربو بیشتر از اینکه یک ماشین با طراحی مستقل باشد در طراحی، دماغه ما را به یاد اوپل موکا میاندازد و در قسمت عقب هم، هایما s5 چهره هیوندای توسان جدید را به ما یادآوری میکند.

ام وی ام x33
این خودرو یک خودروی کراس اوور با خاصیت اسپورت می باشد. طراحی ظاهری با ابعادی متناسب و مجموعه چراغهای جلو کریستالی پیشرفته بزرگ با طراحی خاص زوایا جلو پنجره کرومی با خطوط موازی با یکدیگر همخوانی چشم نوازی داشته. شاید نمای جانبی و پشتی X33 تقریبا بدون تغییر باقی مانده باشد، اما در هماهنگی کامل با نمای کلی بدنه بوده که تا حدودی می‌تواند رضایت بخش باشد.

نتیجه گیری:
از نظر طراحی جک S3 و هایما S5 و ام وی ام x33 توربو هر سه وضعیت مناسبی را دارا میباشند، اما هایما S5 توربو استایل مدرن تری دارد و چهره نزدیک تری به ماشین های روز دنیا را دارا میباشد . هایما s5 طراحی به روزتر و جذابتری را در مقایسه با 2مدل دیگر دارد و برای کسانی که می‌خواهند کراس‌اووری خاص و جوان پسند سوار شوند، S5 خودرویی مناسب‌تر است.
 

 
مقایسه طراحی داخلی
جک s3
با ورود به داخل کابین جک S3 اولین نکته ای که جلب توجه میکند همان سبک طراحی برادر بزرگ تر در کابین جک s3 است که باعث شده است تا علاوه بر شباهتش با جک s5 کمی هم ما را به یاد طراحی هیوندای IX35 بیاندازد البته همه اینها را که در کنار هم قرار دهیم، در نهایت طراحی جک S3 را زیبا و مناسب میبینیم، و از طرف دیگر هم جک S3 کیفیت ساخت خوبی دارد و متریال مورد استفاده هم متوسط است.

هایما s5
هایما s5 توربو با ورود به کابین، شما را تا حدودی شگفت زده خواهد کرد زیرا المان های طراحی آن در حد بسیار زیادی با ماشین های اوپل مشترک است که برای هایما S5 توربو به عنوان یک ماشین چینی چهره خوب و آرام و با شخصیتی را در داخل کابین به وجود آورده است. هایما S5 توربو کیفیت ساخت مناسبی دارد و همانند دیگر ماشین های هم وطن خود از متریال متوسطی برای ساخت ادوات و تجهیزات داخل کابین استفاده شده است .

ام وی ام x33
داخل کابین ام وی ام ایکس 33 از قطعات بی کیفیت پلاستیکی ساخته شده اما با این حال فضای مناسبی برای راننده  و سرنشینان دارد. همچنین صندلی های عقب این خودرو قابلیت تاشدن دارند تا فضای بار بیشتری را فراهم کنند. اما ناگفته نماند که وجود متریال بی کیفیت و صندلی‌های غیرارگونومیک X33 همچون گذشته کمی آزار دهنده بوده و تغییری درآن‌ها صورت نگرفته است.

نتیجه گیری:
در مورد جک S3 و مقایسه کابین آن با هایما S5 توربو نکات دیگری هم وجود دارد که از جمله آنها طراحی راحت و ارگونومیک کابین جک S3 است که سطح برابری با هایما S5 توربو دارد و از طرف دیگر هم جک S3 کیفیت ساخت خوبی دارد و متریال مورد استفاده هم متوسط است، اما در کل جک s3 سطح قابل قبولی دارد و باز هم از این نظر با هابما S5 توربو برابر است و آخرین نکته ای که در مورد جک S3 لازم به ذکر است سطح مناسب آپشن و امکانات این ماشین است که با توجه به قیمت جک S3 این لیست تجهیزات نکته مثبتی است اما هایما S5 توربو از جک s3 در بخش آپشن، عملکرد موفق تری داشته است و امکانات بیشتری را در اختیار شما قرار میدهد
.
مقایسه مشخصات فنی
جکs3
در سینه جک S3 یک پیشرانه 4 سیلندر 1.6 لیتری به حجم دقیق 1590 سی سی با آرایش خطی قرار دارد که به این ماشین نیرو میبخشد . جک S3 به لطف این پیشرانه قابلیت تولید118  اسب بخار قدرت در 6000 دور در دقیقه و 155 نیوتن متر گشتاور در دور موتور 3500 دور در دقیقه را دارا میباشد . شاید بر روی کاغذ جک S3 ماشین تند و تیزی نباشد اما در عمل برای کاربری درون شهر و نیازهای روزانه این ماشین کاملا جوابگوی شما است . جک S3 برای انتقال قدرت از گیربکس 5 سرعته دستی یا اتوماتیک CVT بهره میبرد که هر دو عملکرد مناسبی دارند.

هایماs5
پیشرانه هایما S5 توربو که با کد GN15-TF شناخته میشود 4 سیلندر با آرایش خطی میباشد ، توسط توربوشارژر تغذیه میگردد و 1497 سی سی حجم دقیق آن است. هایما S5 توربو به کمک این پیشرانه قابلیت تولید 161 اسب بخار قدرت در دور موتور 6100 دور در دقیقه را دارا میباشد و در دور موتور 1800 هم به حداکثر گشتاور 221 نیوتن متر دست پیدا میکند .هایما در S5 توربو به منظور رانندگی روان تر و کاهش مصرف سوخت از یک گیربکس CVT استفاده کرده است که قدرت را به چرخ های جلو ماشین انتقال میدهد.

ام وی امx33
ام‌وی‌ام X33 جدید از یک پیشرانه نفس طبیعی با حجم دقیق 1971 سی سی بهره می‌برد که قادر است حداکثر قدرت 136 اسب بخار را در دور 5750 و حداکثر گشتاور 180 نیوتون‌متر را در دور 4400 تولید کند و این قدرت و گشتاور از طریق یک جعبه دنده اتوماتیک 7 سرعته CVT به محور جلوی خودرو منتقل می‌شود. X33s در مدت 13.4 ثانیه قادر است سرعت خود را از حالت سکون به مرز 100 کیلومتر برساند و در نهایت به حداکثر سرعت 175 کیلومتر دست یابد.

نتیجه گیری:
X33 نسبت به جک S3 با دارابودن پیشرانه قدرتمندتر، برتری دارد و هایما s5 با داشتن پیشرانه‌ مجهز به توربو شارژ برتری مطلقی به X33 دارد.. جک S3 از نظر فنی با ماشین های هم کلاس خود برابر است و نسبت به آنها مزایایی را هم دارا میباشد، اما هایما S5 توربو  قدرتمند وارد میدان شده است و باعث شده است تا قابلیت های حرکتی جک S3 و دیگر ماشین های رقیب نادیده گرفته شود، البته به همان نسبت قدرت بیشتر، استهلاک و مصرف سوخت بالاتری هم دارد و شتابگیری ثانویه در هایما به دلیل بهره بردن از سیستم توربو شارژ در مقایسه با X33s بهتر است
.

 
مقایسه ایمنی
جکs3  
جک S3 با تجهیزات ایمنی و رفاهی مانند دو کیسه ایمنی هوا برای راننده و سرنشین، سیستم ترمز ضد قفل و توزیع الکترونیکی نیروی ترمز، سیستم کنترل پایداری، سیستم کنترل ایستایی در سربالایی مجهز است.

هایماs5
هایما S5 دارای امکانات ایمنی از قبیل 6 کیسه ایمنی هوا، سیستم ترمز ضد قفل و کمکی ترمز BAS، سیستم کنترل کشش و کنترل پایداری برخوردار است.

ام وی امx33
X33 دارای امکانات ایمنی از قبیل دو کیسه ایمنی هوا، ترمز ضد قفل و سیستم کمکی ترمز است. از نظر ایمنی نیز این خودرو در وضعیت مناسبی به سر نمیبرد وهمچنین عایق بندی نامناسب یکی دیگر از معایب این خودرو به شمار می آید.

نتیجه گیری:
جک s3 و ام وی امx33 هر دو خودرو تقریبا سطح یکسانی از تجهیزات ایمنی و رفاهی را به سرنشینان ارائه میدهند، اما جکs3 دارای سیتسم کنترل پایداری است که x33 فاقد ان است .در آنسو، X33 ,دارای امکان انتخاب حالات رانندگی مختلف و کروز کنترل است که در جک s3 یافت نمیشونددر بخش امکانات رفاهی و ایمنی نیز، هایما s5 با داشتن کیسه‌های هوای ایمنی بیشتر و سیستم کنترل پایداری و صندلی‌های جلو با قابلیت تنظیم برقی، گزینه برتری به حساب می‌آید.
 
مقایسه تست رانندگی
جکs3
سواری  جک S3 خوب بوده و سیستم تعلیق ماشین عملکرد مناسبی را از خود نشان میدهد و در طول سواری با این ماشین هندلینگ مناسب جک S3 نظر شما را به خود جلب خواهد کرد . جک S3 ماشین خوش دستی است و با توجه به وزن و ابعاد ماشین فرمان پذیری خوبی دارد و از نظر پایداری هم جک S3  سطح قابل قبولی دارد و از همه مهم تر ترمز های جک S3 نیروی مناسبی برای ایستایی ماشین دارند.

هایماs5
ماشین های هایما معمولا سیستم تعلیق خوبی دارند و هایما S5 توربو هم از این ویژگی برخوردار است که باعث شده است هندلینگ مناسب و سواری قابل قبولی داشته باشد البته همه اینها مشروط به این است که از هایما S5 توربو تنها در داخل شهر استفاده کنید، زیرا کاربری شهری را طراحان هایما برای S5 توربو تعریف کرده اند.

ام وی امx33
این خودرو کراس اوور، نرمی یک خودروی سواری را دارد که با داشتن گیربکس مناسب و فنر بندی نرم و راحت، فضای داخلی مناسب و جادار، فضای دید مناسب باعث شده بازار خوبی داشته باشد.  عملکرد گیربکسCVT  می‌تواند سواری نرم‌تر و مصرف سوخت کمتری را برای  یک خودرو به ارمغان آورد، اما در کمال تعجب استفاده از این گیربکس در X33 اثر مثبت چشمگیری برای آن نداشته  وما همچنان شاهد عملکرد ناهماهنگ گیربکس و مصرف بالای پیشرانه این خودرو هستیم.

نتیجه گیری:
جک S3 یکی از ماشین های چینی خوش آدینه و موفق در ایران و دیگر بازار ها است که به لطف ویژگی های جذاب و خوبی که داشته است و کیفیت بالایی که دارد وضعیت مناسبی را دارا میباشد و ارزش خرید بالایی دارد و حالا هایما s5 توربو با ظاهر بروز تر ، پیشرانه قدرتمند تر و آپشن های بیشتر نسبت به جک S3 به میدان رقابت وارد شده است و با توجه به اینها تا حدودی از جک s3 و ام وی ام x33  امتیازات بالاتری را دریافت میکند . هایما S5 با  پیشرانه قوی‌تر و طراحی به روزتر و امکانات رفاهی و ایمنی بیشتر، گزینه بهتری به حساب‌ می‌آید
.


❮ صفحه قبل
صفحه بعد ❯
نظر خود را ارسال کنید