مقایسه بین لیفانx60، چانگانcs35 ،رنو استپ وی و ام وی ام x22


توسط : شبنم ثناگو
1396/09/05
8390 بازدید
Like
33

مقایسه طراحی خارجی
 لیفان x60
لیفان X60 اتوماتیک از نظر ظاهر، تفاوتی با نمونه دنده ای نداشته و به عقیده برخی افراد، ظاهر آن کمی رنگ و بوی کهنگی به خود گرفته است، ولی در نمای جانبی نمایی نسبتا به روز را در ذهن تداعی می کند.

چانگانcs35
در مقابل، چانگان CS35  نیز از طراحی نسبتا مشترکی با لیفان X60 بهره می برد. نمای عقب CS35 نیز ساده بوده و تنها نکته جلب توجه کننده در این نما، امتداد چراغ ها تا روی درب صندوق بار است.

رنو ساندرو استپ وی
ساندرو استپ وی ماشین به روز تر و بهتری از نظر ظاهری میباشد، طراحی با رنگ مشکی در بعضی از قسمت های این خودرو، دست به دست هم داده تا نمای ظاهری رنو ساندرو استپ وی جوان پسند ، به روز و جذاب به چشم بیاید.

ام وی امx22
ام وی ام ایکس 22 در ظاهر، ماشین قابل قبول و زیبایی است و چهره ماشین دل نشین میباشد و این میزان فروش ماشین هم که  تا به حال انجام شده است به لطف ظاهر ماشین بوده است که مدرن و جذاب است .ظاهر ام وی ام ایکس 22 با استفاده از طراحی خاص سپر ها ، چراغ های زیبا و خطوط و برجستگی جذاب درخور توجه است و رخ خوبی برای این ماشین به وجود آورده اند.
مقایسه طراحی داخلی
طراحی داخلی لیفان x60
طراحی داخلی کابین x60 به نمونه های قدیمی رافور نزدیک هست و حس خوبی به راننده و سرنشین می دهد، ولی با توجه به استفاده از پلاستیک فشرده بی کیفیت چندان تفاوتی با چانگان CS35 ندارد.

طراحی داخلی چانگان cs35
طراحی داخلی این خودرو نیز مانند طراحی ظاهری به خوبی انجام شده و ارگونومی کابین و فضای داخل کابین نیز مناسب به نظر می رسد، اما کیفیت پلاستیک های تریم داخلی این خودرو هم مانند سایر خودرو های چینی است.

طراحی داخلی استپ وی
در ساخت رنو ساندرو استپ وی، کیفیت بالایی به کار برده شده است و رنو ساندرو استپ وی را از این نظر میتوان بهترین ماشین کلاس خودش دانست ولی از نظر کیفیت متریال، استفاده از پلاستیک خشک در بعضی نقاط آزار دهنده میباشد که البته به معنی پایین بودن سطح کیفیت متریال نیست  بلکه، این ماشین کیفیت متریال خوبی دارد که در بلند مدت اصلا تغییر نمیکند.

طراحی داخلی ام  وی ام x22
درون کابین، طراحی ماشین  قابل قبول است، اما متریال به کار رفته درون کابین ام وی ام ایکس 22  بی کیفیت و خشک هستند و اصلا ماشین مناسب و دل نشینی در این بخش نمیباشد. کیفیت ساخت و مونتاژ ام وی ام ایکس 22 مناسب و تقریبا خوب است ولی هنوز با ماشین رقیب یعنی رنو ساندرو استپ وی چند پله فاصله دارد
.
مقایسه مشخصات فنی
مشخصات فنی لیفان x60
لیفان X60 به موتور ۱٫۸ لیتری چهار سیلندر ۱۶ سوپاپ مجهز است که ۱۳۱ اسب بخار قدرت تولید می کند و گشتاور ۱۶۸ نیوتون متری را به وسیله گیربکس اتوماتیک CVT به چرخ های جلو منتقل می کند. حداکثر دور موتور تعریف شده در لیفان X60 به صورت استاندارد ۶۰۰۰rpm است و این امر باعث می شود تا در شتاب و دورگیری خودرو تاثیر مثبتی دیده شود.

مشخصات فنی چانگان cs35
موتور CS35 از نوع ۱٫۶ لیتری بولوکور است که از فناوری به نسبت خوبی برخوردار بوده و ۱۲۳ اسب بخار قدرت تولید می کند و گشتاور ۱۶۰ نیوتون متری را در اختیار راننده قرار می دهد. قدرت این موتور توسط یک گیربکس چهار دنده اتوماتیک و تیپرونیک به چرخ های جلو منتقل می شود که عملکرد نرم و دقیقی در  راCS35 به چشم می آورد.

مشخصات فنی استپ وی
این پیشرانه 4 سیلندر است و 1598 سی سی حجم دقیق آن میباشد . K4M قابلیت تولید 105 اسب بخار قدرت و 148 نیوتن بر متر گشتاور را دارا میباشد و دارای مزایایی چون شتاب و چالاکی خوب ، مصرف سوخت کم و استهلاک پایین میباشد . گیربکس اتوماتیک رنو ساندرو استپ وی از نوع 4 سرعته تیپ ترونیک میباشد . این گیربکس به طور کلی عملکردش خوب است و با موتور ماشین هماهنگ میباشد.از نظر فنی قابل مقایسه با x22 نیست و برتری دارد.

مشخصات فنی ام وی ام
مجهز به یک پیشرانه 4 سیلندر خطی است که 1497 سی سی حجم دارد و ماشین ام وی ام ایکس 22 را  قدرت میبخشد که البته چندان موفق و چابک عمل نمیکند ولی خب خیلی هم بد نیست . این پیشرانه قابلیت تولید 105 اسب بخار قدرت در دور موتور 6000 دور در در دقیقه و 135 نیوتن متر گشتاور در دور موتور 2750 دور در دقیقه  را دارا میباشد و با توجه به وزن و ابعاد ماشین، خیلی جوابگو به نظر نمیرسد. برای انتقال قدرت پیشرانه به چرخ های ام وی ام ایکس 22 هم از گیربکس 4 سرعته اتوماتیک استفاده شده است و هم گیربکس 5 سرعته دستی برای خریداران این ماشین در دسترس است که در مقایسه با ماشین رنو ساندرو استپ وی، اصلا این ماشین کیفیت و امتیاز خاصی ندارد.
مقایسه ایمنی
ایمنی لیفانx60و چانگانcs35
در بخش ایمنی، چانگان CS35 نسبت به لیفان X60 اتوماتیک بهتر ظاهر می شود، زیرا چانگان به چهار کیسه هوا مجهز و در بخش طراحی و ساخت شاسی آن از تکنیک های به روزتری استفاده شده است. در این بخش برتری با چانگان خواهد بود زیرا CS35 از سیستم ترمز ABS-EBD-BAS)(سیستم کمکی در مواقع اضطراری و 4 عدد ایربگ بهره می گیرد در صورتی که X60 فاقد سیستم ترمز کمکی و ایربگ های جانبی است
.
 
ایمنی استپ وی و ام وی ام x22
این خودرو به امکاناتی نظیر ایربگ راننده و سرنشین، سیستم تعلیق مکفرسون با بازوی جناقی در جلو مجهز است. ساندرو استپ وی هم مانند نمونه هاچ بک از کمترین امکانات رفاهی و ایمنی برخودار بوده و موفق شده در اروپا نمره نه چندان قابل قبول 3 ستاره ایمنی را دریافت کند. در مقابل ام وی ام x22 به 2 کیسه هوا (برای سرنشینان جلو)مجهز است. وجود بزرگترین مرکز تست ایمنی و بسیاری لابراتورهای تست و شهرک های صنعتی در داخل مجموعه چری همگی حکایت از قدرت و اراده این مجموعه خودرو سازی دارد. خودرو های چری در بیش از 80 بازار بین المللی حضور دارد و توانسته‌اند شرایط تست گوناگون را با موفقیت و بر اساس نیاز بازار های گوناگون بپیماید.
مقایسه تست رانندگی
تست رانندگی لیفان x60
تعلیق لیفان X60 کمی خشک و کوبنده عمل میکند و اکسل یک تیکه در قسمت عقب باعث شده است تا آرایش تعلیق قدیمی باشد و از راندن لیفان X60 حس خوبی به دست نیاورید، اما سواری کراس اوور 70 میلیونی ما برای داخل شهر مناسب است.

تست رانندگی چانگان cs35
مانند بسیاری خودروهای چینی دیگر، کمی خشک، ضعیف و شکننده احساس می شود .همانطور که پیشتر گفته شد، چانگان CS35 خودرو چندان بزرگی نیست و اگر نیاز به خودرویی خانوادگی برای سفرهای خارج شهری دارید، بهتر است به سراغ رقبای بزرگتری همچون لیفان X60 یا ام وی ام X33 بروید، اما چانگان با ابعاد کوچکتر خود، خودرو شهری تری به حساب می آید و برای 4 سرنشین فضای کافی و نسبتاً راحتی را ارائه می دهد.

در کل هر دو خودرو در مواردی همچون قیمت مناسب، خدمات پس از فروش نسبتا گسترده، امکانات رفاهی و کیفیت سواری قابل قبول و همچنین شتابگیری نسبتا ضعیف اشتراک دارند. در این بین از مواردی همچون فضای بیشتر سرنشینان و صندوق بار، پیشرانه قوی تر و در دسترس تر بودن قطعات یدکی می توان به عنوان نقاط برتری x60 به CS35 یاد کرد، در صورتی که CS35 نیز ایمنی بیشتر و مصرف سوخت پایین تری نسبت به رقیب دارد.

تست راننگی استپ وی
رنو ساندرو استپ وی یک ماشین کراس اوور شهری است و توقع شما از سواری آن باید متناسب با کلاسش باشد نه اینکه از آن انتظار آفرود مانند یک SUV 4WD را داشته باشید. هندلینگ رنو  ساندرو استپ وی خوب است و این ماشین به خوبی در دست راننده میباشد. در سیستم تعلیق رنو ساندرو استپ وی تغییراتی صورت گرفته است و پایداری اش بهتر شده است ، عملکرد بهتر و جذاب تر ان در پیچ ها قابل لمس است و سواری رنو ساندرو استپ وی هم نرم تر و در کل بهتر شده است و به طور کلی این ماشین سواری با کیفیتی ارائه میدهد .

تست رانندگی ام وی ام x22
سواری ماشین کمی  خشک و کوبنده است و بیشتر برای خانواده های جوان مناسب است ولی در بعضی از مواقع ESP بیش از حد در پایداری ماشین دخالت میکند و در هنگام مانور های ناگهانی کمی به راننده استرس وارد میکند .


به طور کلی ام وی ام ایکس 22 با ظاهر خوب و جذابش مشتری را میتواند جذب خود کند و کیفیت ساخت پایین در برابر رنو ساندرو استپ وی ، استهلاک بالا ، پیشرانه نسبتا کم کشش و گیربکس متوسط ، سیستم تعلیق قابل قبول و سواری نسبتا  معمولی از ویژگی های سواری  با این  میباشد که در کل ماشین خیلی متوسط و معمولی در مقایسه با رنو ساندرو استپ وی است .


❮ صفحه قبل
صفحه بعد ❯
نظر خود را ارسال کنید


 1. محمد
  محمد |
  1399/10/30
  2 | 1

  خیلی بد مقایسه شده و خیلی به نفع ساندرو بد آخه ظاهر ساندرو کجاش بروز


 2. mehdi
  mehdi |
  1399/03/25
  4 | 7

  خیلی ضایع از ساندرو تبلیغ کردی. باید بگم که مخاطب بر خلاف خودت احمق نیست


 3. |
  1398/03/06
  4 | 2

  کاملا معلومه که ذره ایی دانش در اینکار ندارید چون هیچ سنخیتی از نظر حجم موتور باهم ندارن


 4. محمد
  محمد |
  1398/02/05
  12 | 6

  واقعا مسخرس مقایسه به شدت به نفع ساندرو قشنگ معلومه از طرف شرکته . اخه اشغال تر و بی کیفیت تر و زشت تر از داشبورد ساندروام هست خیلی سوژه این